Touha

26. 07. 2016 11:10:55
Jaká síla nás neustále pohání kupředu? V každém případě musí být obrovská. Způsobuje, že chceme! Chceme žít, chceme být šťastní, chceme být milováni, chceme umět jezdit na kole.......

Jaká síla nás neustále pohání kupředu? V každém případě musí být obrovská. Způsobuje, že chceme! Chceme žít, chceme být šťastní, chceme být milováni, chceme umět jezdit na kole....... Zkrátka není nám jedno, jestli něco umíme nebo neumíme či něco máme nebo nemáme. Pokud nás tato záhadná síla opustí, je to průšvih. Její nepřítomnost nám může způsobit nemalé potíže v životě, dokonce nás může přivést až do jiné dimenze. Zajímavé je, že je to úplně stejné, když máme této síly nadbytek. Je to vlastně takový oheň v nás. „ Dobrý sluha, ale zlý pán!“

Jako šansoniérka si velice cením služeb tohoto svého sluhy. Ale na počátku mé pouti po Zemi byl spíše pánem. Cesta, která vedla až k jeho zkrocení, byla velice nebezpečná a dlouhá, ale věřte, že dnes dám za něj „ruku do ohně“!

Inkarnovali jsme se do fyzického těla, a už to samotné nám způsobuje nemalé potíže, udržet touhu, vášeň, no prostě tu sílu v nás na uzdě. Každý má rád něco jiného, někdo dobré prorostlé masíčko, jiný sladkosti, sex nebo dlouhý nekonečný spánek. Není na tom nic špatného, jsme tak prostě nestaveni, ale nesmí toho být moc. Touha v nás je ovšem nekompromisní. Žene nás a našeptává: „ Dej si ještě cigárko! Dej si ještě dortík!“ A právě v tom je ta potíž! Já například od dětství miluji sladkosti. Na nedostatek touhy, nebo chcete-li vášně, si u sebe opravdu nemohu stěžovat, a tak jsem papkala dortíčky s takovým gustem, že jsem nevypadala jako dítě, nýbrž jako barokní andělíček. Na druhou stranu, když nebudeme po ničem v životě toužit, popřeme tím život jako takový. No jo, ale jak to ukočírovat? Nevím, mně se to v posledních letech docela daří, ale trvalo to!

Je to vlastně tak trošku jako s Golemem ve filmu „Císařův pekař a pekařův císař“. Uvědomila jsem si, že mám v sobě obrovskou sílu, TOUHU, ale je třeba ji využít poněkud jinak, než na vášeň v jedení dortů. Prostě ji přesměrovat. Nejtěžší a zcela nepochopitelné je, že člověk musí přestat zběsile létat od jedné činnosti ke druhé a dostat se alespoň na chvíli do absolutního klidu, kdy je sám se sebou a hlavně nedělá vůbec nic. Třeba jen tak „civí“. Jedině tímto způsobem se mohu na chvíli spojit sama se sebou. Sama sobě si prozradit tajemství, proč tady jsem, co mě baví a jaká činnost i mě samotné udělá radost. To co jsem popsala v jediné větě, mi trvalo několik let. V naší společnosti přetrvává perverzní názor, že musíme být pořád aktivní, pořád pracovat a když nepracujeme, tak musíme aktivně trávit odpočinek. Kdo tak nečiní, je nepřítel společnosti. Je to pěkná blbost! Pokud se chceme v životě někam posunout, musíme mít šanci se zastavit, přemýšlet. Ve zběsilém tempu si uženeme akorát nějakou chorobu. V Česku jsme chorobami vyhlášeni a v mnohých držíme prvenství.

Začala jsem tedy tím, že jsem každý den jen tak civěla. Nebylo to hned, ale po čase jsem začala dostávat z nebes inspiraci. Dostávám ji ve formě písní, které slyším, tak je napíšu a zpívám. Jsou plné emocí, touhy a vášně z mého života. Dělím se o ni s vámi, protože to je prostě moje přirozenost. Předávat nebo vyvolávat v lidech emoce. Někdo vidí krásné obrazy a tak je maluje. Někdo umí vyřezávat ze dřeva, někdo vaří úžasné marmelády. Každý je něčím obdařen a stojí za to hledat! Komu se podaří objevit svůj dar, tomu se podaří zkrotit i TOUHU, protože svůj oheň vloží do pozitivního tvoření.

Určitě to neznamená, že bych zcela přestala milovat sladkosti nebo kávičku, ale svoji vášeň už využívám jinak, a tak na dortíky moc touhy nezbývá. Občas si smlsnu, ale vždy až dokončím píseň. Tak se stala moje TOUHA hodným sluhou. Fyzické a duševní prožívání se dostalo do rovnováhy. Je to příjemný pocit, o který má smysl bojovat v každém věku. Nikdy není pozdě! Věřte a určitě naleznete!

Autor: Zuzana Zemanová | úterý 26.7.2016 11:10 | karma článku: 11.58 | přečteno: 142x

Další články blogera

Zuzana Zemanová

Nahoru a dolů

Žádný jiný směr, jiný pohyb, jen ten nahoru a dolů. V té chvíli jsem netušila, že to takto v životě chodí s železnou pravidelností.

17.5.2016 v 11:00 | Karma článku: 12.24 | Přečteno: 249 |

Zuzana Zemanová

Oblečte se, ať vás slyší !

Pochopila jsem za nějaký čas, že nejde jenom o to, navléci se do jiných hadrů a začít v nich chodit. Jak jsem měnila způsob oblékání, začal se měnit svět okolo mě.

4.5.2016 v 10:46 | Karma článku: 17.52 | Přečteno: 805 |

Zuzana Zemanová

Dovolená - vstupenka do ráje

Postupně jsem dostávala pokyny k sundání dalších a dalších vrstev svého ošacení. Muž se zatím za přepážkou oblékal, připínal šle a pochechtával se mému zoufalství. Až jsem skončila uprostřed davu pouze v podprsence.

22.4.2016 v 8:18 | Karma článku: 21.30 | Přečteno: 785 |

Další články z rubriky Osobní

Vlasta Fišrová

Pocta mým spřízněným duším

Díky spřízněným duším si dovedu lépe uvědomovat sebe samou. Své vlastní božství. A šířit lásku. Lásku, která prostupuje vše. Hladí, boří bariéry, uzdravuje. Jak je třeba. Je to tak mocná síla...poslyšte příběh ze života.

15.12.2018 v 11:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 19 | Diskuse

Adam Chadima

Jak a proč jsem napsal Step 1 USMLE (nostrifikační zkoušku nutnou pro práci lékaře v USA)

Následující text je určen především (ale nejen) pro studenty a lékaře, kteří se rozhodnou tento test také absolvovat, přičemž může zároveň posloužit jako návod či inspirace, jak postupovat v přípravě a na co je potřeba se zaměřit.

15.12.2018 v 0:14 | Karma článku: 13.11 | Přečteno: 324 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Respekt k přikázání

Byl pátek a začínala sobota. Ženy, které šly s Ježíšem z Galileje, šly za ním; viděly hrob i to, jak bylo tělo pochováno. Potom se vrátily, aby připravily vonné masti a oleje. Ale v sobotu zachovaly podle přikázání sváteční klid.

14.12.2018 v 21:31 | Karma článku: 12.02 | Přečteno: 123 | Diskuse

Anna Novacek

To si Bertík nezasloužil

Po mnoha letech jsem se rozhodla prodat své milované staré autíčko. Kdybych tušila, jaké problémy mě kvůli pár tisícovkám čekají, raději bych v něm jezdila do doby, než se úplně rozpadne.

14.12.2018 v 13:20 | Karma článku: 16.54 | Přečteno: 719 | Diskuse

Jana Aulehlová

Štědrovečerní menu pro psa a na co si dát pozor

O Štědrém dnu se lidé snaží dodržovat různé tradice, a také je to jedinečná příležitost k porušování zaběhnutých pravidel a zvyklostí. Neznalost nikoho neomlouvá a svému chlupatému kamarádovi můžete i hodně ublížit.

14.12.2018 v 12:11 | Karma článku: 10.79 | Přečteno: 259 | Diskuse
Počet článků 12 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 515

Šansonierka, textařka, skladatelka a muzikantka. Pojďte se se mnou ponořit do hlubokých vod emocí, vnitřního světa, hledat své já, svoji podstatu, své vnitřní dítě. www.zuzanazemanova.cz

Najdete na iDNES.cz